Potpisani ugovori o stipendiranju

04.01.2024.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević potpisao je danas ugovore o stipendiranju 125 studenata za šta je izdvojeno 150.000 KM iz opštinskog budžeta.

Do kraja januara biće potpisano još 16 ugovora sa studentima koji su takođe ispunili uslove konkursa.

Đurević je rekao novinarima da je cilj da se studenti, kao budući akademski građani, vrate u Višegrad i svojim radom doprinesu njegovom razvoju.

Predsjednik Skupštine opštine Srpko Baranac istakao je da ova opština vodi računa o svim studentima i želi da im pruži punu podršku tokom školovanja.

Student Pedagoškog fakulteta u Užicu Borjana Gorančić istakla je da će joj ova stipendija umnogome olakšati dalje školovanje, a ujedno je i podsticaj da budu dobri i uspješni studenti.

Opština Višegrad budžetom je za ove namjene obezbijedila 150.000 KM, a odlukom načelnika obezbijeđeno je dodatnih 19.200 KM da bi stipendije dobio 141 student. Visina stipendije iznosi 120 KM i isplaćuje se deset mjeseci.

SRNA