Godišnji koncert KUD-a oduševio posjetioce

25.12.2023.

Kulturno-umjetničko društvo /KUD/ „Kralj Petar Ujedinitelj“ iz Višegrada oduševio je sugrađane godišnjim koncertom na kojem su su predstavili sa raznim koreografijama.

Koncert „Srce nam je tamo gdje si ti“ posvećen je koreografu društva Draganu Đokiću, koji je preminuo prije 13 godina.

Predsjednik KUD-a Čedomir Guzina rekao je da su se folklorni ansambli predstavili sa 12 koreografija, od kojih su tri izvedene premijerno.

„Ovu godinu uspješno privodimo kraju. Imali smo dosta nastupa u Srbiji i Bugarskoj, zadovoljni smo i već pravimo planove za 2024. godinu, a jedan od ciljeva nam je da povećamo broj naših članova“, istakao je Guzina.

Na koncertu su, osim domaćina, nastupili i gosti KUD-a „Lazarica“ iz Kruševca. Član „Lazarice“ Anita Ilić rekla je da su se publici predstavili sa igrama iz Binačke Morave i Bosilegradskog krajišta.

„Već duži period njegujemo prijateljstvo sa višegradskim društvom `Kralj Petar Ujedinitelj` i tako ćemo nastaviti i dalje. Oni su uvijek rado viđeni gosti u našem gradu“, rekla je Ilićeva.

Svečani koncert održan je u sportskoj dvorani u Višegradu.

SRNA