U petak tribina povodom 80 godina od oslobođenja Višegrada

13.12.2023.

U Andrićgradu će u petak, 15. decembra, biti održana tribina povodom 80 godina od oslobođenja Višegrada u Drugom svjetskom ratu i promocija knjige „Odlikovani i unapređeni pripadnici Jugoslovenske vojske u otadžbini 1941-1945“, autora Veroljuba Maletića i Dejana Đerića.

U ovoj knjizi sakupljeno je više od 10.000 imena odlikovanih pripadnika Jugoslovenske vojske u otadžbini koji su bili pod komandom đenerala Dragoljuba Draže Mihailovića.

Svi popisani su grupisani po matičnim jedinicama i višim komandama, čiji su ratni putevi predstavljeni u kratkim crtama.

Knjiga je bogato ilustrovana sa više od 900 fotografija boraca Jugoslovenske vojske u otadžbini, dokumenata i ukaza o odlikovanju, originalne arhivske građe, spiskova…

O knjizi će, osim autora Dejana Đerića, govoriti i penzionisani pukovnik avijacije i magistar istorije Dragan Krsmanović, koji je napisao i predgovor za knjigu.

Tribina i promocije knjige najavljeni su u 18.30 časova u bioskopu „Doli Bel“.

SRNA