Doniran med korisnicama Doma za lica sa invaliditetom

09.10.2023.

Udruženja pčelara Višegrad doniralo je Domu za lica sa invaliditetom 25 kilograma meda, kako bi pokazali humanost i solidarnost ovog udruženja.

Predsjednik Udruženja pčelara Aleksandar Masal rekao je da je udruženje uz pomoć lokalne zajednice i Ministarstva poljoprivrede omasovilo članstvo i nastavilo rad, a da su humanitarne akcije dio toga.

„U izuzetno teškoj godini, mogu slobodno reći i deceniji, za rad pčelara na području opštine Višegrad, zbog velikih klimatskih promjena koje se dešavaju, uspjeli smo da skupimo 25 kilograma meda za humanitarne svrhe, a naš Upravni odbor odlučio je da to bude donacija Domu za lica sa invaliditetom“, istakao je Masal.

Pomoćnik direktora Doma za lica sa invaliditetom Pero Krstić izrazio je zahvalnost za donaciju.

„Nama je dragocjena svaka donacija od srca, a ova posebno jer med daje snagu i energiju našim korisnicima“, istakao je Krstić.

On je napomenuo da Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite, kao i opština Višegrad nesebično pomažu rad ove ustanove.

Korisnica ove ustanove Darijana Pavlijašević zadovoljna je donacijom.

„Mi podržavamo zdrav način života i ova donacija nam mnogo znači te sam zahvalna svima koji misle na nas“, rekla je Pavlijašević.

U Domu za lica sa invaliditetom trenutno je 191 štićenica.

SRNA