Otvoren Memorijalni turnir „Rade Stanimirović“

23.09.2023.

Memorijalni košarkaški turnir „Rade Stanimirović“, organizovan u znak sjećanja na košarkaša višegradske „Varde HE“ koji je stradao u proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu, otvoren je u sportskoj dvorani Višegrad.

Na dvodnevnom turniru učestvuju klub iz Srbije „Paragon“ iz Lazarevca, iz Crne Gore „Primorje Herceg Novi“, a iz Republike Srpske, osim domaćina „Varde HE“, klub „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva.

Turnir je otvorio kapiten kluba Filip Mutapčić.

On je pozdravio sve ekipe koje su došle, a posebno ekipe iz Lazarevca i Herceg Novog koji su bratske opštine sa Višegradom.

„Pozivamo ljubitelje košarke i sporta da uživaju u ovom turniru i da isprate današnje i sutrašnje utakmice“, istakao je Mutapčić.

Memorijalni košarkaški turnir „Rade Stanimirović“ biće završen sutra proglašenjem pobjednika i dodjelom priznanja.

Pokrovitelji turnira su opština Višegrad i preduzeće „Hidroelektrane na Drini“, u saradnji sa sponzorima.

SRNA