Biciklistički maraton okupio oko 200 učesnika

04.09.2023.

U Višegradu je održan drugi biciklistički „MTB maraton“ koji je okupio oko 200 biciklista iz BiH i Srbije.

Predsjednik Udruženja „MTB Višegrad“ Igor Mučibabić rekao je da je ovo drugi maraton koji se održava pod ovim nazivom, ali je deveta biciklijada koju organizauju višegradski biciklisti.

„Svake godine se trudimo da bude što više ljudi, da manifestaciju podignemo na što veći nivo, a goste upoznamo o ovom vidu turizma i rekreacije“, istakao je Mučibabić.

On je napomenuo da najmlađi učesnici voze na stazi dugoj šest kilometara do Sasa, druga staza dužine 20 kilometara je do Prelova i put je asfaltiran, a treća od 37 kilometara je nešto teža.

„Ova staza je kombinacija asfalta i makadama, idemo do sela Koritnik, zatim se spuštamo u Prelovo, obilazimo Hrtar grad, kanjon Drine, selo Kurtaliće i vraćamo se u Višegrad“, precizirao je Mučibabić.

Prema njegovim riječima, Višegrad ima veoma dobre uslove za rekreaciju i sport, planinarenje i biciklizam.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević zahvalio je organizatorima za dobro organizovanu manifestaciju.

„Organizatori su uspjeli da ove godine budu na budžetu opštine i veliko je zadovoljstvo što možemo da im pomognemo da organizuju ove skupove“, rekao je Đurević.

Pokrovitelj ove sportske manifestacije je opština Višegrad.

SRNA