U nedjelju biciklistički maraton

25.08.2023.

U Višegradu će u nedjelju, 3. septembra, biti održan održan drugi biciklistički maraton u organizaciji Udruženja „MTB“ Višegrad.

„Planirana biciklistička staza je oko 38 kilometara dužine, spada u srednje zahtjevnu makadamsku stazu i pogodna je za rekreativne vozače. Voziće se većinom makadamskim putem i utabanim šumskim putem, a jedan povratni dio staze biće asfaltna dionica“, istakli su organizatori maratona.

Srednja staza je dužine 20 kilometara i vozi se sela Prelovo i nazad, dok je mini staza namijenjena najmlađima u dužini od sedam kilometara.

Zainteresovani učesnici potrebno je da imaju ispravan MTB bicikl, zaštitnu kacigu, kao i odgovarajuću fizičku kondiciju za ovakav tip staze, a za sve učesnike organizator je obezbijedio osvježenje na okrepnim stanicama, medalje za učesnike i zajednički ručak.

Polazak učesnika najavljen je za 10.00 časova, a startno mjesto je na Trgu palih boraca.

Pokrovitelj je opština Višegrad.

SRNA