„Licidersko srce“ sutra u Višegradu

16.08.2023.

Međunarodni dječiji festival folklora „Licidersko srce“, koji će okupiti oko 1.200 učesnika, biće održan sutra u Višegradu.

Na Festivalu, koji je sinoć svečano otvoren u Užicu, učestvuju mladi iz Republike Srpske, Srbije, Crne Gore, Bugarske, Poljske, Kanade, Kine, Gruzije i Meksika.

Folklorna radionica biće održana na Vizantijskom trgu u Andrićgradu od 13.00 časova, a prijem učesnika u Gradskoj kući u 17.30 časova.

Svečani defile učesnika počeće u 18.30 časova i kretaće se od mosta Mehmed paše Sokolovića, Ulicom kralja Petra Prvog do Andrićgrada gdje će u 19.00 časova biti održan festival folklora.

Festival „Licidersko srce“ trajaće do 19. avgusta, a održava se u Užicu, na Zlatiboru i u Višegradu.

Manifestaciju organizuje užičko Udruženje „Era“ u saradnji sa Predstavništvom Republike Srpske u Srbiji, gradovima Užicem i Višegradom, te Turističkom organizacijom Zlatibora.

SRNA