Đurević: Sankcije dokaz da srpski zvaničnici rade u interesu Srba

02.08.2023.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević uputio je podršku visokim zvaničnicima Republike Srpske nakon što su im vlasti SAD uvele sankcije, ocijenivši da je to potvrda da su oni na pravom putu i da se bore i rade u interesu srpskog naroda.

Đurević je istakao da je riječ o srpskim političarima koji vole svoj narod i svoju zemlju i da niko nema pravo da na taj način uvodi sankcije.

„Zajedno treba da radimo na jačanju Republike Srpske i da budemo podrška ljudima koji vode našu Republiku jer samo tako možemo i opstati“, rekao je Đurević Srni.

Kancelarija za kontrolu imovine stranaca Ministarstva finansija SAD uvela je sankcije srpskom članu Predsjedištva BiH Željki Cvijanović, predsjedniku Narodne skupštine Republike Srpske Nenadu Stevandiću, predsjedniku Vlade Srpske Radovanu Viškoviću i ministru pravde Milošu Bukejloviću zbog, kako su naveli, neustavnih i antidejtonskih akcija.

Ranije su američke sankcije uvedene i predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku.

SRNA