U četvrtak „Konferencija beba“

03.07.2023.

U Višegradu će u četvrtak 6. jula biti održana „Konferencija beba“, manifestacija koja promoviše natalitet, te ukazuje na važnost porodice i odgovornog roditeljstva.

Pravo učešća imaju sve bebe iz Višegrada, rođene u periodu od 28.06.2022. godine do 29.06.2023. godine koje se nalaze na evidenciji  Javne ustanove Javni fond za dječiju zaštitu.

Na Konferenciji će se vršiti izbor Tročlanog predsjedništva, koje čine najmlađa, najstarija i beba sa najviše braće i sestara za koje je Opština Višegrad pripremila prigodne nagrade.

U takmičarskom dijelu programa, organizovaće se puzijada beba, a sve prisutne će svojim plesom i igrom uveseliti mališani iz vrtića „Neven“.

„Konferencija beba“ održaće se sa početkom u 18.00 časova u Andrićgradu, plato ispred upravne zgrade preduzeća „Hidroelektrane na Drini“.

Pokrovitelj manifestacije je Opština Višegrad u saradnji sa Ministarstvom porodice, omladine i sporta.