U subotu „Višegradska regata“

27.06.2023.

„Višegradska regata“, čiji je cilj promocija rijeke Drine sa prirodnim ljepotama koje je okružuju, a naročito njenog kanjona – drugog po dubini rječnog kanjona u Evropi, biće održana u ovom mjestu u subotu, 1. jula, potvrdio je Srni direktor lokalne Turističke organizacije Marko Božić.

Božić je rekao da se plovi do mjesta Stari Brod, 15 kilometara nizvodno od Višegrada, gdje je planirano polaganje cvijeća kod Muzeja u Starom Brodu,

On je naveo da je nakon toga predviđen dolazak u kamp Stari Brod, gdje će biti nastavljeno druženje uz sportske aktivnosti i zabavu, za koju je zadužen trubački orkestar.

„Planirano je navlačenje konopca za muške ekipe, a za djevojke i djecu trčanje u vrećama, nošenje jajeta i mini-nadvlačenje konopca, uz prigodne nagrade za pobjednike“, najavio je Božić.

Povratak iz Starog Broda planiran je za 17.00 časova, a dolazak u Višegrad za 19.00 časova.

Ove godine je 16. izdanje „Višegradske regate“.

SRNA