Na ljetovanje u Bečiće otputovalo 16 djece

08.06.2023.

Na ljetovanje u Bečiće otputovalo je 16 djece iz Višegrada, koja će na moru boraviti do 17. juna u okviru programa „Socijalizacije djece Republike Srpske“.

Rukovodilac projekta „Socijalizacija djece Republike Srpske“ Sonja Todorović rekla je Srni da su projektom obuhvaćena talentovana djeca, djeca iz socijalno ugroženih kategorija, djeca sa smetnjama u razvoju, te djeca iz boračkih i višečlanih porodica.

Todorovićeva je navela da će ove godine sa djecom boraviti jedan vaspitač i četiri roditelja.

Ona je dodala da će sa djecom iz Višegrada boraviti i djeca iz Rudog, Banjaluke, Doboja, Čelinca i Prijedora.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je obezbijeđen skroman džeparac za djecu koja putuju na more.

On je poželio svima lijep i ugodan odmor i da se djeca vrate sa lijepim uspomenama sa ljetovanja.

Projekat „Socijalizacija djece Republike Srpske“ ove godine se realizuje u 13 smjena od 1. juna do 24. septembra, a priliku za besplatno ljetovanje ima ukupno oko 1.700 djece i oko 400 roditelja i stručnog osoblja.

Projekat realizuje Fond za dječiju zaštitu Republike Srpske uz podršku Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite i Vlade Republike Srpske.

SRNA