Maturanti uz trubače obilježili završetak školovanja

17.05.2023.

Maturanti Srednjoškolskog centra “Ivo Andrić” iz Višegrada su, uz pjesmu i trubače, na ulicama Višegrada i Andrićgrada obilježili završetak srednjoškolskog obrazovanja.

Direktor Srednjoškolskog centra Dragana Zečević rekla je da je ova obrazovna ustanova ispratila 76. generaciju maturanata u kojoj je 66 učenika.

„Ovu školsku godinu završilo je 25 učenika gimnazije, 25 učenika ekonomskih tehničara, kao i prva generacija tehničara CNC tehnologija koja broji 16 učenika. Slavlje je počelo uz trubače u školskom dvorištu, a nastavljeno je šetnjom do Trga i Andrićgrada“, istakla je Zečevićeva.

Ona je napomenula da učenici ove škole, koji su zakoračili u svijet odraslih, nisu krili sreću i veselje.

„Ovo je veliki dan, kako za maturante i njihove roditelje, tako i za nas kao prosvjetne radnike“, dodala je Zečevićeva.

Prema njenim riječima matursko veče planirano je 26. maja, a obilježiće se tradicionalno šetnjom višegradskim ulicama od spomenika Ivi Andriću kraj višegradske ćuprije do spomenika Andriću u Andrićgradu i slavljem u hotelu „Višegrad“.