Za sport 260.000 KM, javni poziv otvoren do 21. marta

06.03.2023.

Na području opštine Višegrad u ovoj godini za finansiranje sportskih organizacija biće izdvojeno 260.000 KM, a javni poziv za zainteresovane klubove otvoren je do 21. marta, izjavio je Srni načelnik lokalnog Odjeljenja za lokalni razvoj, privredu i društvene djelatnosti Milan Tasić.

On je naveo da pravo na prijavu na konkurs imaju registrovane sportske organizacije sa područja opštine Višegrad.

„Aplikanti su dužni da prilože ispunjen i potpisan prijavni obrazac, kao i popunjen obrazac programa projekta koji sportska organizacija podnosi“, napomenuo je Tasić.

Prema njegovim riječima, program razvoja sporta ima za cilj da sport učini dostupnim i pristupačnim što većem broju mladih.

Tasić je istakao da su prioritetne kategorije sportova na području opštine Višegrad karate, košarka, odbojka, rukomet, fudbal, džudo, kajak-kanu, streljaštvo, šah, džiju-džica, planinarenje, veslanje, školski sport.

SRNA