Dio opštine bez struje, putevi prohodni

27.02.2023.

Brojni potrošači u Višegradu su bez električne energije usljed kvarova koje je prouzrokovao vlažan i težak snijeg.

Tehnički rukovodilac u višegradskoj „Elektrodistribuciji“ Goran Nikitović rekao je Srni da su od sinoć bez električnog napajanja Vardište, Dobrun i Dobrunska Rijeka, te naselja od Grebena do Župe.

„Do jutros nije bilo struje u užem dijelu grada, ali su raspoložive ekipe `Elektrodistribucije` uspjele uspostaviti napajanje. Nadamo se da će se problemi sa napajanjem riješiti u preostalim dijelovima grada“, istakao je Nikitović.

U Komunalnom preduzeću „Komunalac“ kažu da od sinoć čiste ulice u užem dijelu grada.

Zimska služba ovog preduzeća čistila je ulice sinoć od 18.00 do 2.00 časa, a osim užeg dijela grada očišćena su i prigradska naselja.

Mehanizacija je od jutros na terenu i čisti preostale puteve.

SRNA