Rijeke Rzav i Drina u opadanju

23.01.2023.

Vodostaji rijeka Rzav i Drina su u opadanju i situacija je stabilna, potvrdio je Srni Dragan Jovanović iz opštinske Civilne zaštite.

Jovanović je istakao da će ekipe obići teren i rizična područja i sagledati eventualne posledice.

Civilna zaštita je i dalje u pripravnosti.

Izvršni direktor za proizvodnju i upravljanje preduzeća „Hidroelektrane na Drini“ Darko Andrić rekao je da je trenutni protok kroz „Hidroelektranu Višegrad“ 800 metara kubnih u sekudni, što je uobičajen nivo Drine za ovo doba godine.

„Situacija sa vodostajima je normalizovana. Mi smo uz pravovremene aktivnosti nadležnog ministarstva Republike Srpske, `Voda Srpske` i drugih, kao i uz dobru međusobnu koordinaciju rada elektrana na drinskom slivu uspjeli da spriječimo štetu“, istakao je Andrić.

On je zahvalio svim radnicima hidroelektrane na odgovornom radu, naročito u otežanim okolnostima.

SRNA