Usvojen budžet za 2023. godinu od 10.147.000 KM

27.12.2022.

Odbornici Skupštine opštine Višegrad usvojili su na današnjoj sjednici Budžet opštine za 2023. godinu u iznosu od oko 10.147.000 KM.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević iskazao je zadovoljstvo što je budžet podržalo 14 odbornika, odnosno dvije trećine lokalnog parlamenta.

On je naveo da je na sjednici i imenovan Marko Ristić za zamjenika načelnika opštine, usvojen plan komunalne potrošnje za narednu godinu, te plan kapitalnih projekata za narednu godinu.

„U novu godinu ulazimo relaksirani u odnosu na prethodni period“, rekao je Đurević.

Vršilac dužnosti načelnika Odjeljenja za finansije Milan Jakšić rekao je da će budžet obezbijediti nesmetano funkcionisanje opštinske uprave i ustanova.

„Više od 15 odsto iz budžeta biće izdvojeno za finansiranje infrastrukturnih projekata“, naveo je Jakšić.

Predsjednik Skupštine opštine Višegrad Srpko Baranac rekao je da je usvojen set zakona koji će unaprijediti život Višegrada.

„U narednu godinu ulazimo spremni za nove projekte, za čiju realizaciju su obezbijeđena novčana sredstva“, rekao je Baranac.

Odbornici Skupštine opštine usvojili su i amandman kojim se 1.000 KM dodjeljuje Udruženju „Četiri i više“.

SRNA