Srednjoškolcima održano predavanje „Lako je alkohol odbiti“

23.12.2022.

U Srednjoškolskom centru „Ivo Andrić“ u Višegradu danas je za učenike završnih razreda održano predavanje „Lako je alkohol odbiti“ u okviru kampanje koju organizuje višegradsko Auto-moto društvo /AMD/ u saradnji sa Policijskom stanicom.

Vršilac dužnosti sekretara AMD Višegrad Milica Gutović rekla je da je preventivna akcija počela 15. decembra i da će trajati do 31. januara.

„Cilj nam je da posebno mlađe stanovnike upozorimo na sve opasnosti koje sa sobom nosi vožnja u alkoholisanom stanju jer se prošle godine u Republici Srpskoj dogodilo 9.937 saobraćajnih nezgoda od kojih su 1.386 uzrokovali vozači pod dejstvom alkohola“, navela je Gutovićeva.

Učenik trećeg razreda srednje škole Luka Stjepanović rekao je da su učenici tokom predavanja imali priliku da nose naočare koje simuliraju stanje pod dejstvom alkohola.

„Teško je bilo kretati se noseći ove naočare, što nam govori da nikako ne bi trebalo da konzumiramo alkohol dok vozimo“, istakao je Stjepanović.

SRNA