Značajna misija dobrovoljnih davalaca krvi za lokalnu zajednicu

17.11.2022.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević pozvao je danas građane da se pridruže akciji dobrovoljnog davanja krvi koja će biti organizovana u utorak, 22. novembra, povodom Dana Zavisnog preduzeća „Hidroelektrane na Drini“.

Đurević je razgovarao sa predstavnicima društva i aktiva dobrovoljnih davalaca krvi, koji djeluju na području ove lokalne zajednice, o značaju humane misije koju oni realizuju.

Predsjednik Aktiva dobrovoljnih davalaca krvi „Hidroelektrane na Drini“ Miroslav Marjanović rekao je da je Višegrad u prošloj godini obezbijedio 417 doza krvi za potrebe bolnice, kao i da su se odazvali akcijama u cijeloj Republici Srpskoj, ali i Srbiji i Crnoj Gori.

Predsjednik Društva dobrovoljnih davalaca krvi „Stara Hercegovina“ Pero Krstić rekao je da je njihovo Društvo proglašeno od posebnog značaja i da funkcionišu uz podršku opštine i preduzeća „Hidroelektrane Višegrad“.

SRNA