„Božićni turnir u malom fudbalu“ od 26. decembra do 5. januara

15.11.2022.

Tradicionalna sportska manifestacija „Božićni turnir u malom fudbalu“ u Višegradu će biti održan od 26. decembra do 5. januara, potvrdio je danas Organizacioni odbor manifestacije.

Nagradni fond turnira je 15.000 KM, a očekuje se 16 ekipa iz BiH i Srbije.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, koji je i predsjednik Organizacionog odbora, rekao je novinarima da je ovaj sportski događaj važan za lokalnu zajednicu, sportiste i one koji dolazi u ovaj grad.

On je naveo da je u pitanju 27. turnir i da očekuju da će biti jedan od boljih turnira jer je i veliki fond nagrada.

„I ove godine potrudićemo se da sadržaj same manifestacije bude šarolik i bogat, kako bi bila što posjećenija“, istakao je Đurević.

Član Organizacionog odbora Miljan Babić rekao je da će otvaranje početi revijalnom utakmicom sa najmlađim Višegrađanima iz vrtića „Neven“ nakon čega će u svečanom programu nastupiti članovi kulturno-umjetničkih društava iz Višegrada.

On je naveo da će ovih dana biti aktivna i stranica na društvenim mrežama, na kojoj će se oglašavati sve detaljnije aktivnosti za manifestaciju, kao i da su očekivanja da će ih podržati i preduzetnici iz ove opštine.

Tokom ove sportske manifestacije za posjetioce će biti organizovana tombola i obezbijeđene vrijedne nagrade.

Organizator i pokrovitelj manifestacije je opština Višegrad u saradnji sa Javnom sportskom ustanovom „Drina“.

Utakmice će se igrati u Sportskoj dvorani u Višegradu.

SRNA