Otvorena izložba slika „Staro i novo“

27.10.2022.

U Gradskoj galeriji Višegrad otvorena je izložba likovnih radova akademske slikarke Elizabet Hjuz Jovanović „Staro i novo“, na kojoj je predstavljeno 35 umjetničkih djela nastalih tokom posljednjih 10 godina.

„Na izložbi su srpski i ruski motivi u vezi sa životom. Preovlađuju teme ljubavi, izolovanosti, majčinstva i nade prikazane kroz tradiciju“, rekla je Jovanovićeva.

Ona je istakla da je motive na slikama dopunila iz srpske tradicije.

Vršilac dužnosti direktora Gradske galerije Milena Đokić rekla je da je umjetnica porijeklom iz SAD i da je publici predstavila djela rađena različitim likovnim tehnikama – akril na dasci i platnu, olovka i mastilo, te reljefna štampa.

Đokićeva je dodala da je ova umjetnica do sada imala izložbe širom SAD i Republike Srpske.

Izložbu slika koja je sinoć otvorena zainteresovani će moći da pogledaju sedam dana.

SRNA