Prijem za učesnike kviza „Nauči se čovječe“

17.10.2022.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević primio je u svom kabinetu učenike Osnovne škole “Vuk Karadžić“, koji su na takmičenju „Nauči se čovječe“, osvojili drugo mjesto.

„Mali znak pažnje za ostvareni uspjeh. Zadovoljstvo je primiti ih u opštinu i razgovarati sa njima, jer smatram da su pokazali svoje znanje na pravi način“, rekao je Đurević.

Direktor škole Momir Radojčić rekao je da su ponosni na učenike i nastavnike i na rezultat koji su ostvarili u kvizu i da je to veliki podstrek za sve učenike.

„Zahvaljujem se opštini i hidroelektrani Višegrad, koji su omogućili da učenici borave u Banja Luci“, istakao je Radojčić.

Nastavnik srpskog jezika Dragana Dikić rekla je da je kviz sjajno iskustvo za djecu i nastavnike.

„Ponosni smo na rezultate koje smo postigli. Odabrana ekipa učenika ušla je u finale, među četiri najbolje ekipe iz Republike Srpske“, istakla je Dikićeva.

Ona je napomenula da su za ovo takmičenje podržani od strane opštine Višegrad i preduzeća „He na Drini“.

Učenica Marija Mirković rekla je da je ponosna na svoju ekipu i da iz Banja Luke nosi lijepe uspomene.