Voda za piće je ispravna

07.10.2022.

Voda za piće u Višegradu je ispravna, potvrđeno je u preduzeću Vodovod i kanalizacija „15. april“ nakon posljednjih analiza.

Direktor u ovom preduzeću Radivoje Vidaković rekao je da se zdravstveno-sanitarni nadzor, kao i ispravnost vode za piće, vrši po važećim pravilnicima i zakonskim propisima Republike Srpske.

On je istakao da je prema posljednjem izvještaju utvrđeno da uzorci vode za piće, sa aspekta ispitivanih fizičko-hemijskih i mikrobioloških parametara, odgovaraju odredbama Pravilnika o zdravstvenoj ispravnosti vode namijenjene za ljudsku potrošnju.

Vidaković je naglasio da fizičko-hemijsko i mikrobiološko ispitivanje vode vrši akreditovana ustanova Institut za javno zdravstvo Republike Srpske, regionalni centar Foča.

Podsjećamo da se stanovnicima Višegrada koji se vodom snabdijevaju sa izvorišta „Čančari“ na lijevoj obali Drine protekle sedmice preporučilo da, zbog zamućenja ovog izvorišta usljed obilnih padavina, ne koriste vodu za piće, već samo u tehničke svrhe.

SRNA