Prijem za predstavnike pozorišta iz sedam zemalja

23.09.2022.

U opštini Višegrad upriličen je prijem za 11 predstavnika pozorišta iz sedam zemalja, koji u ovom gradu učestvuju u radionicama pod nazivom „Bina mira“.

Novica Bogdanović iz banjalučkog „Dis pozorišta“ rekao je da učestvuju u projektu koji podrazumijeva mobilnost mladih, a koji finansira EU, s ciljem razmjene iskustava iz ove oblasti.

„Narednih dana u Višegradu će 90 ljudi imati radionice iz različitih oblasti – pozorište, likovna umjetnost, muzika“, naveo je on.

Elfrida Belflem iz Belgije, koja zastupa Mrežu za humanitarnu pomoć i rukovodilac je projekta koji je iniciran 2007. godine, rekla je da su do sada realizovali ove projekte u Zrenjaninu, Tuzli i Višegradu.

Učesnica iz Zagreba Ines Škuflić Horvat izrazila je zadovoljstvo učešćem u ovom projektu, ističući da su stekli puno znanja kroz radionice, izlete, predstave.

Učesnici pozorišta će u Višegradu boraviti do nedjelje, 25. septembra.

Predstavnici opštine Višegrad poželjeli su učesnicima ovog projekta ugodan boravak u ovoj lokalnoj zajednici.

SRNA