Obilježavanje Nedjelje borbe protiv tuberkuloze

13.09.2022.

Opštinska organizacija Crvenog krsta sutra će organizovati akciju besplatnog mjerenja pritiska i šećera u krvi.

Sekretar višegradske Opštinske organizacije Crvenog krsta Slavica Marković rekla je Srni da će akcija trajati od 8.00 do 10.00 časova na platou ispred „CM marketa“.

Markovićeva je navela da će istim povodom, povodom Nedjelje borbe protiv tuberkuloze, u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ i Srednjoškolskom centru „Ivo Andrić“ u petak, 16. septembra, učenicima biti održano predavanje o značaju prevencije i pravovremenog liječenja tuberkuloze i drugih bolesti disajnih organa.

Ona je napomenula da će se edukativni propagandni materijal i markice distribuisati u škole da bi učenici bili informisani o nastanku i liječenju tuberkuloze.

Crveni krst Republike Srpske svake godine od 14. do 21. septembra obilježava Nedjelju borbe protiv tuberkuloze.

Cilj je da se u svim obrazovnim ustanovama mladima ukaže na značaj poznavanja simptoma tuberkuloze i načina prevencije i liječenja.

SRNA