Čestitka načelnika povodom početka školske godine

01.09.2022.

Povodom prvog dana nove školske godine, načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević uputio je čestitku đacima, nastavnicima, profesorima i svim zaposlenim u obrazovnim ustanovama.

“Dragi učenici i prosvjetni radnici, upućujem vam iskrene čestitke uz želju da u novu školsku godinu krenete sa osmijehom, energijom i optimizmom. Posebnu dobrodošlicu u školske klupe želim prvačićima jer ovim započinje važan dio njihovog djetinjstva u uvjerenju da je znanje i obrazovanje najvažnije za sretnu budućnost. Isto toliko razloga za čestitanja ima i vama koji ste zakoračili u srednju školu“, istakao je Đurević.

On je učenicima poželio mnogo uspjeha i što bolje ocjene jer učenjem grade temelje za ostvarenje svojih snova.

„Uvaženi prosvjetni radnici, Vi imate jednu od najlješih, najplemenititijih, ali i najodgovornijih uloga u životu: da mladima otvorite vidike i puteve, u beskraj nauke i znanja, i u sam život, da ih odgajate tako da budu uzor novom vremenu“, poručio je načelnik Đurević.