Nagrade najaktivnijim čitaocima

15.03.2022.

Direktor Narodne biblioteke „Ivo Andrić“ Bojan Pecikoza uručio je skromne poklone najaktivnijim čitaocima u prethodnoj godini.

Bibliotekar Miljana Pecikoza rekla je da su nagrade dodijeljivane za kategorije čitalaca: osnovci, srednjoškolci, odrasli i penzioneri.

Najaktivniji osnovac među čitaocima je Vasilije Simeunović, srednjoškolac Milica Lozo, iz kategorije odraslih Njegoš Gavrilović, dok su dva penzionera jednako aktivni čitaoci, a to su Mirjana Stančić i Gojko Macanović“, precizirala je Pecikoza.

U prethodne dvije godine, zbog epidemiološke situacije, nije bilo ove vrste nagrađivanja.

Narodna biblioteka „Ivo Andrić“ je u protekloj godini imala upisanih oko 400 korisnika, a nagrade su uručene sinoć povodom obilježavanja 47 godina od smrti srpskog nobelovca.

SRNA