Upućena odluka o stipendiranju studenata za tekuću godinu

01.02.2022.

Na kolegijumu opštine Višegrad, koji je održan danas dogovoreno je da se u skupštinsku proceduru uputi odluka o stipendiranju za tekuću školsku godinu, potvrđeno je u ovoj lokalnoj upravi.

„Stipendiranje je veoma važna odluka i bitno je da naši studenti što prije dobiju mogućnost konkurisanja za stipendije, kako bi im olakšali studiranje“, pojašnjeno je u opštini Višegrad.

Iz opštinske uprave su naveli da će biti upućena i odluka o visini poreske stope na porez na nepokretnost, odluka o vrijednosti nekretnina na nepokretnost, izvještaj o izvršenju budžeta za 2020. godinu i izvještaj o realizaciji podsticaja poljoprivrede za 2020. godinu.

U skupštinsku proceduru ranije je upućen nacrt opštinskog budžeta u iznosu od 8.940.418 KM, nakon što su dobijene preporuke Ministarstva finansija Republike Srpske.