Počele školske svečanosti povodom Savindana

26.01.2022.

Lomljenjem slavskog kolača u hramu Svetog cara Lazara u Andrićgradu učenici i prosvjetari Osnovne škole „Vuk Karadžić“ su sa sveštenstvom i rukovodstvom opštine obilježili krsnu slavu Svetog Savu.

Direktor ove škole Momir Radojčić rekao je da mu je drago što je veliki broj djece bio prisutan u crkvi, obilježavajući Svetog Savu.

„Sveti Sava je naš prvi arhiepiskop, prosvjetitelj čijim djelom treba da se ponosimo i da ga slijedimo“, istakao je Radojčić.

Čestitajući slavu, načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je skromno i lijepo započeto obilježavanje školske slave.

„Svim đacima, prosvjetnim radnicima i svima koji proslavljaju krsnu slavu Svetog Savu želim dobro zdravlje, a đacima dobro znanje. Ove godine zbog epidemiološke situacije polugodište smo počeli sa onlajn nastavom i, iako na skroman način obilježavamo školsku slavu, vjerujem da ćemo je sljedeće godine obilježavati kao i ranije“, istakao je Đurević.

Učenici su izveli prigodan recital posvećen srpskom prosvjetitelju Svetom Savi.

SRNA