Donatorska izložba povodom Nedjelje djeteta

06.10.2021.

Udruženje lica sa poteškoćama u razvoju „Moj prijatelj“, organizovalo je danas donatorsku izložbu povodom Nedjelje djeteta, u saradnji sa opštinom Višegrad i opštinskom organizacijom Crvenog krsta.

„U okviru donatorske izložbe imaćemo kreativne radionice organizovane za našu djecu i djecu koja žele da posjete naše udruženje. Radionice će voditi psiholozi i pedagozi“, istakla je predsjednik Udruženja Dragana Antić i istakla da je prvi put na ovaj način obilježena Nedjelja djeteta.

Ona je napomenula da su Crveni krst i opština Višegrad pripremili prigodne poklone za članove Udruženja.

Članica Udruženja Snežana Lindo kaže da su za donatorsku izložbu pripremljeni suveniri koji su ručno rađeni.

„Nama je ovo velika olakšica i znak razumijevanja, jer mi sa djecom sa posebnim potrebama najbolje jedni druge razumijemo“, naglasila je Lindo.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da opština nastoji da pomogne ovo udruženje i da su ovom prilikom uručeni pokloni za članove ove asocijacije.

„Nastavićemo podršku njihovom radu i aktivnostima i u narednom periodu. Drago mi je što su svi članovi Udruženja posvećeni djeci i da im obezbjeđuju ugodnost koja im je potrebna“, istakao je Đurević.

Udruženje „Moj prijatelj“ ima 18 članova.

SRNA