Vaspitači na „Pertinijevim danima didaktike“ u Beogradu

01.10.2021.

Vaspitači iz višegradskog vrtića „Neven“ učestvuju na „`Pertinijevim` danima didaktike“ u Beogradu kako bi se upoznali sa novim didaktičkim materijalom, opremom i trendovima.

Direktor vrtića „Neven“ Danka Mitrović rekla je novinarima da je riječ o evropskom brendu čije su karakteristike kvalitet izrade, zdravstvena ispravnost, a u edukativnom smislu podsticanje razvoja dječije inteligencije, motorike i mašte.

„Imamo dugogodišnju saradnju sa kompanijom `Pertini` i iskustvo u obimnom korištenju njihovih igračaka u kojima višegradski mališani uživaju svakodnevno, razvijajući se zdravo, u skladu sa svjetskim standardima“, istakla je Mitrovićeva.

Ona je navela da ova ustanova nastoji da djeci omogući različite sadržaje kako bi im boravak bio što bolji.

U ovom vrtiću boravi 95 mališana.

SRNA