Posjeta delegacije makedonskog grada Dojran

20.08.2021.

Delegacija makedonskog grada Dojran borvila je u posjeti Višegradu gdje su razgovarali o jačanju saradnje, posebno u oblasti turizma, a dogovoreno je i pokretanje inicijative o bratimljenju dvije opštine.

Gradonačelnik Dorijana Angom Angovom rekao je da je prvi put u Višegradu i da će ovaj grad promovisati u svojoj državi.

„Imamo zajedničke projekte i mislimo da u narednom periodu možemo ostvariti mnogo toga u turizmu. Razmjena iskustava i projekti iz evropskih fondova su ono što možemo više da iskoristimo“, napomenuo je Angov, te izrazio zadovoljstvo dolaskom u Višegrad.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da su dogovorili da u narednom periodu posjete ovu makedonsku opštinu kako bi unaprijedili saradnju.

„Razgovarali smo o velikom broju projekata, a najviše o turizmu i sportu“, rekao je novinarima Đurević i izrazio zadovoljstvo dolaskom predstavnika opštine iz Sjeverne Makedonije.

SRNA