Saopštenje organizatora povodom otkazivanja događaja TIME:CODE

10.08.2021.

Obaveštavamo da će lokacija našeg predstojećeg TIME:CODE događaja, prelepi Most Mehmeda Paše Sokolovića u Višegradu, na kojem smo želeli da ugostimo di-džej HOSH-a a, biti promenjena.

Vizija TIME:CODE -a kao brenda jeste da ujedini narode širom sveta, promoviše kulturu i svetske lepote naše planete. Na žalost, postoje druge grupe ljudi i pojedinci koji sa nama ne dele ovo mišljenje i imaju drugačiji pogled na održavanje ovog događaja povezujući ga sa ratnim dešavanjima u Višegradu tj. na samom mostu. TIME:CODE nema za cilj osporavanje nikakvih istorijskih tragedija, ali smatramo da gradove i njihove građevine koje su tu stotinama godina unazad ne treba povezivati sa tim dešavanjima na ovakav način. Za nas, kao i za graditelja ovog mosta još iz 16.veka – ovaj Most je simbol spajanja ljudi i jedinstva!

S obzirom da nam je sigurnost posetilaca, našeg tima kao i samih izvođača najbitnija mi smo odlučili da promenimo lokaciju. Smatramo da više nije sigurno organizovati događaj usled aktivista koji ga javno osporavaju.

Ovom prilikom želimo da se zahvalimo Gradu Višegradu kao i Zavodu Za Zaštitu Spomenika čiju podršku za održavanje događaja i dalje imamo. Takođe se zahvaljujemo i svima vama koji nam šaljete podršku. Ova odluka je isključivo naša, niko nas nije primorao na nju, ali isto tako ne želimo nikoga da ugrozimo održavanjem događaja na ovoj lokaciji.

NOVA LOKACIJA:

Sa željom da se ovaj događaj i dalje održi i da nastavimo u pozitivnom svetlu, TIME:CODE je u poslednjem trenutku uspeo da obezbedi lokaciju: Avalski toranj, plato, Beograd.

PLATO KOD (ISPOD) AVALSKOG TORNJA!

Ovom prilikom pozivamo sve vas koji ste kupili ULAZNICE, kao i one koji još nisu, da dođete na ovaj događaj kako bismo zajedno nastavili da promovišemo prave vrednosti. Ukoliko ipak niste u mogućnosti da dođete na novu lokaciju, TIME:CODE će svima koji svoje karte ne iskoriste ostaviti mogućnost zamene za drugi događaj ili potpunu refundaciju. Jako nam je žao ako smo neke od vas razočarali ali se isto tako nadamo da razumete našu odluku.

Vaš TIME:CODE Team