Promovisana knjiga „Udahnuto djetinjstvo“

31.07.2021.

U Andrićgradu danas je promovisana knjiga „Udahnuto djetinjstvo“, čiji je autor Snežana Aleksić Topalović.

Topalovićeva je rekla da zbirka „Udahnuto djetinjstvo“ ima 18 priča podijeljenih u dva dijela.

„Prvi dio govori o sjećanjima, o prošlosti, sudbinama meni bliskih ljudi, dok drugi dio govori o sadašnjem ubrzanom vremenu i tu sam satirično predstavila neke likove“, navela je Topalovićeva.

Ona je istakla da dugo vremena piše, ali da je prije dvije godine publikovala svoje priče, što je naišlo na lijep i pozitivan odziv kod čitalaca.

„Nova zbirka je u pripremi, nadam se da će početkom sljedeće godine ugledati svijetlost dana“, rekla je Topalovićeva i navela da je do sada održala promocije u Zvorniku, Bijeljini, Brčkom, Gacku i Trebinju.

Urednik knjige „Udahnuto djetinjstvo“ Dejan Spasojević smatra da je riječ o kvalitetno napisanoj zbirci priča kao svjedočanstvu jednog vremena.

„To je nagrađena knjiga priča koja je kod nas kao izdavača u konkurenciji od 40 djela bila najčitanije izdanje u prošloj godini“, istakao je Spasojević.

On je rekao da je to dobra zbirka priča koja ima dušu, izaziva emociju kod čitalačke publike.

Knjiga je izašla u izdanju zvorničke izdavačke kuće „ASoglas“.

Snežana Aleksić Topalović rođena je 1980. godine u Sarajevu, a živi i stvara u Bijeljini.

Ona je jedan od osnivača Kluba-društva poštovalaca umjetnosti „Planeta knjiga“ u tom gradu.

SRNA