Nastavljena vakcinacija građana

09.06.2021.

U Domu zdravlja u Višegradu danas je nastavljena vakcinacija „fajzerom“ građana starijih od 65 godina i hroničnih bolesnika, a do sada je vakcinu primilo više od 1.000 građana.

Direktor Doma zdravlja Višegrad Snežana Đurović rekla je da je vakcinu „fajzer“ danas primilo 30 osoba.

„Za sada je vakcinisano oko 210 hroničnih bolesnika i 820 lica starijih od 65 godina“, dodala je Đurovićeva.

Vakcinacija će, kako su naveli iz Doma zdravlja, biti nastavljena i 11. juna kada će stanovnici iz rizičnih kategorija i lica iznad 65 godina primiti vakcinu „sputnjik ve“.

Ljekar Doma zdravlja Goran Lončarević rekao je da nije bilo ozbiljnih komplikacija i da je najbitnije da stanovništvo dobro prihvata vakcinu.

„Statistika nam govori da se imunizacija odvija uspješno i da daje rezultate“, istakao je Lončarević.

Za vakcinaciju u Domu zdravlja Višegrad prijavljeno je oko 300 osoba starijih od 65 godina i oko 100 hroničnih bolesnika.

SRNA