Voda za piće je ispravna

22.03.2021.

Voda za piće u Višegradu je ispravna, potvrđeno je u preduzeću Vodovod i kanalizacija „15. april“ nakon posljednjih analiza.

Vršilac dužnosti direktora u ovom preduzeću Radivoje Vidaković rekao je da se zdravstveno-sanitarni nadzor, kao i ispravnost vode za piće, vrši po važećim pravilnicima i zakonskim propisima u Republici Srpskoj.

On je istakao da je prema posljednjem izvještaju utvrđeno da uzorci vode za piće, sa aspekta ispitivanih fizičko-hemijskih i mikrobioloških parametara, odgovaraju odredbama Pravilnika o zdravstvenoj ispravnosti vode namijenjene za ljudsku potrošnju.

On je naglasio da fizičko-hemijsko i mikrobiološko ispitivanje vode vrši akreditovana ustanova Institut za javno zdravstvo Republike Srpske – regionalni centar Foča.

SRNA