Zbog korone obustavljen predškolski program

12.02.2021.

Prijava djece u višegradskom obdaništu „Neven“ za pripremni program pred polazak u školu otkazana je zbog pogoršane epidemiološke situacije, saopšteno je iz ove ustanove.

Direktor obdaništa Danka Mitrović rekla je da su dobili dopis Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske o otkazivanju ovogodišnje realizacije Programa zbog pogoršane epidemiološke situacije.

„Epidemiološka situacija i problem s pandemijom virusa korona uticali su na ovakvu odluku. Nastavićemo i dalje da poštujemo upustva Instituta za javno zdravlje, kako bi spriječili pojavu virusa u vrtiću“, naglasila je Mitrovićeva.

Ona je dodala da se u višegradskom vrtiću redovno sprovode preporučene mjere od nadležnih institucija – vrši se dezinfekcija, mjeri temperatura, organizuje rad u grupama.