Isplaćene stipendije za studente

06.02.2021.

Studentima sa područja opštine Višegrad koji su ostvarili pravo na stipendiranje, opština je isplatila sve stipendije, uprkos finansijskim problemima iz prošle godine, koji su prouzrokovani pandemijom virusa korona. Opština je uplatu stipendija isplaćivala na početku mjeseca kao jednu od najvažnijih obaveza, kako bi studentima olakšali troškove za vrijeme studija.

Za vrijeme radio prenosa na skupštinskim raspravama, često su se zloupotrebljavale isplate stipendija, gdje su se navodile natačne informacije o njihovim isplatama.

Visina stipendije na mjesečnom nivou iznosila je 120.00 KM, a iz budžeta opštine za stipendije izdvojeno je 130.000 KM.

U okviru nastojanja da opština pomogne studente, uskoro će biti raspisan novi konkurs za studentske stipendije.