U toku pripreme za obilježavanje Dana Republike

04.01.2017.

U opštini Višegrad u toku su pripreme za obilježavanje Dana Republike, 9. januara, potvrđeno je Srni u opštinskoj upravi.

„Dan Republike jedan je od najvažnijih datuma u godini, koji treba proslaviti na dostojanstven način. To je dan naše Republike u kojoj se osjećamo zadovoljno i sigurno“, rekao je načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević.

On je istakao da je ovo jedan od najbitnijih datuma u kulturnom, istorijskom i političkom kalendaru Republike Srpske.

Prema njegovim riječima, tokom obilježavanja Dana Republike planirano je polaganje cvijeća na vojničkom groblju i na spomeniku ruskim dobrovoljcima, nakon čega će biti položeno cvijeće na spomenik braniocima Republike Srpske.

U Gradskoj kući u Andrićgradu, biće održani prijemi, a okupljenima će se obratiti načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević i režiser Emir Kusturica.

SRNA