U toku formiranje posebnog mobilnog tima

10.11.2020.

Na redovnom biračkom spisku na području opštine Višegrad registrovano je 10.914 glasača, a za glasanje izvan BiH prijavljeno je 850 lica, potvrđeno je Srni u Opštinskoj izbornoj komisiji /OIK/.

Iz OIK-a navode da su određena biračka mjesta i da je završena obuka članova biračkih odbora, te da je preostalo da bude formiran poseban mobilni tim koji će obići lica koja su u izolaciji ili na kućnom liječenju.

Prema informacijama iz OIK-a, u biračkim odborima je 218 članova.

„Birači će svoje biračko pravo ostvariti na 24 redovna i jednom biračkom mjestu za glasanje na nepotvrđenim glasačkim listićima, te putem četiri mobilna tima, a u postupku je formiranje posebnog mobilnog tima“, naveli su u OIK-a.

Birački odbori će uz izborni materijal zadužiti i zaštitnu opremu neophodnu za sprovođenje izbora u uslovima pandemije virusa korona.

Za 21 mjesto u Skupštini opštine Višegrad nadmeće se 286 kandidata iz 19 političkih subjekata.

Kandidati za načelnika su Mladen Đurević iz SNSD-a i Brane Smiljić iz SDS-a.

SRNA