Epidemiološka situacija zadovoljavajuća

18.09.2020.

Epidemiološka situacija na području opštine Višegrad je zadovoljavajuća, a virusom korona zaraženo je jedno lice, potvrđeno je Srni u višegradskom Domu zdravlja.

Direktor ove ustanove Snežana Đurović rekla je da se epidemiološka situacija prati, da se vrše testiranja, te apelovala na sugrađane da nose zaštitnu opremu i izbjegavaju veća okupljanja.

„Od početka pandemije virusa korona registrovano je 156 zaraženih, a oporavljena su 153 lica. U izolaciji je 17 lica, a 330 je napustilo medicinski nadzor“, navela je Đurovićeva.

Ona je pozvala stanovnike da se jave porodičnom ljekaru ukoliko osjete simptome virusa korona, kako bi na vrijeme zaštitili sebe i druge u okruženju i da poštuju mjere Instituta zdravlja Republike Srpske.

SRNA