Tri novozaražene osobe, ukupno 63 aktivnih slučajeva zaraze

30.07.2020.

U Višegradu su potvrđena tri nova slučaja virusa korona i trenutno su u ovoj lokalnoj zajednici aktivna 63 slučaja zaraze, od čega su 34 korisnice Doma za lica sa invaliditetom, rekao je ljekar višegradskog Doma zdravlja Darko Lečić.

„Od ukupno 126 pozitivnih na virus korona, oporavljeno je 39 lica, a 24 osobe imaju negativan drugi test i biće u izolaciji još sedam dana“, rekao je Lečić novinarima.

On je rekao da je hospitalizovano 11 osoba i da je bolničko liječenje napustilo 13 lica, dok je u kućnoj izolaciji 117 lica.

Lečić je istakao da je danas testirano osam, a retestirano pet osoba.

On je istakao da su svi radnici Doma zdravlja negativni na virus korona, da su tri ljekara i četiri medicinske sestre, koji su bili zaraženi, sada potpuno oporavljeni, te ocijenio da je broj osoba koje se javljaju sa simptomima virusa u blagom padu.

Lečić je apelovao na pacijente da se pridržavaju svih preporuka i da rezultate svojih testova čekaju kući, kao i da smanje masovna okupljanja, s ciljem sprečavanja širenja virusa korona.

SRNA