Dva nova slučaja zaraze

28.07.2020.

U Višegradu su potvrđena dva nova slučaja virusa korona i trenutno je aktivno 56 slučajeva, rekao je ljekar višegradskog Doma zdravlja Darko Lečić.

Lečić kaže da je hospitalizovano 11 lica, dok se u kućnoj izolaciji nalaze 104 osobe, a ova mjera je istekla za 13 osoba.

Od ukupnog broja pozitivnih na virus korona, 34 su štićenice Doma za lica sa invaliditetom u Višegradu.

Lečić je ocijenio da je primjetan manji broj ljudi koji se javljaju u Dom zdravlja sa simptomima virusa korona.

U Domu za lica sa invaliditetom u Višegradu privodi se kraju rekonstrukcija objekta za štićenice ove ustanove koje su pozitivne na virus korona i čije zdravstveno stanje nije ozbiljnije ugroženo.

Štićenice ovog doma sa težom kliničkom slikom biće prebačene u Univerzitetsku bolnicu u Foči.

SRNA