Podijeljena 33 paketa za socijalno ugrožene porodice

10.07.2020.

Predstavnici opštine Višegrad su u okviru projekta „Pro-budućnost“ danas podijelili 33 prehrambeno-higijenska paketa za domaćinstva iz socijalno osjetljivih kategorija sa područja ove lokalne zajednice.

Predstavnik opštine Višegrad za ovaj projekat Radmilo Mihajlović rekao je Srni da ova opština jedna od 70 u BiH u kojoj se sprovodi ovaj projekat.

„Riječ je o mirovnom projektu u okviru kojeg se radi na aktivnostima koje vode ka povjerenju i pomirenju između različitih lokalnih zajednica i naroda, a podrazumijeva i odgovornost u budućnosti“, istakao je Mihajlović.

Mihajlović je rekao da je opština Višegrad obezbijedila distribuciju paketa, te dodao da je veći dio današnje pomoći uručen na kućne adrese, kako bi se izbjegla gužva zbog novonastale situacije izazvane virusom korona.

Korisnik Muhamed Ohranović iz sela Klašnika rekao je da mu ova pomoć mnogo znači, jer ni on ni žena ne rade nigdje, a imaju i dvoje djece školskog uzrasta.

Današnja aktivnost podjele paketa sprovedena je u saradnji sa Američkom agencijom za međunarodni razvoj.

SRNA