Sutra testiranje radnika iz obdaništa „Neven“

25.05.2020.

Svi radnici višegradskog obdaništa „Neven“ koji imaju kontakt sa djecom biće sutra preventivno testirani kako bi do ponedjeljka, 1. juna, kada ova ustanova počinje sa radom, bili stvoreni uslovi za bezbjedan boravak mališana, istaknuto je na sjednici Štaba za vanredne situacije opštine Višegrad.
Na sjednici Štaba je rečeno da će svi pacijenti koji putuju na liječenje u inostranstvo biti testirani na virus korona, kao i njihova pratnja, a ukoliko porodični ljekar procijeni da je pacijentima potrebna pratnja, Fond zdravstva Republike Srpske snosiće troškove testiranja.

U opštini Višegrad nema zaraženih virusom korona, 18 lica je u kućnoj izolaciji, dok su 403 osobe završile sa medicinskim nadzorom.

Iz Štaba su apelovali na građane da poštuju propisane norme i nose zaštitne maske.

SRNA