Podijeljena pomoć za 100 socijalno-ugroženih domaćinstava

20.05.2020.

Predstavnici švajcarske organizacije „Karitas“ i opštine Višegrad podijelili su danas 100 prehrambeno-higijenskih paketa za socijalno-ugrožena domaćinstva sa područja ove lokalne zajednice.
Predstavnik opštine Višegrad Radmilo Mihajlović rekao je novinarima da je ovim projektom nastavljena saradnja između opštine Višegrad i švajcarskog Karitasa.

„U ovoj pomoći biće podijeljeni paketi za 119 domaćinstava, od toga 100 domaćinstava za tri mjeseca i za naredna dva mjeseca dodatnih 19 domaćinstava, koja su identifikovani iz socijalno ugrožena kategorija. Karitas je obezbijedio sredstva, a opština Višegrad je izvršila nabavku i distribuciju ovih paketa“, istakao je Mihajlović.

Mihajlović je naveo da su korisnici odabrani u saradnji sa Centrom za socijalni rad Višegrad, savjetima mjesnih zajednica i udruženjima.

Predstavnik Karitasa Branka Popović rekla je da je Višegrad jedna od 19 opština u BiH koje podržava ta organizacija.

„Projekat je zamišljen tako da će korisnici humanitarne pakete dobijati tri mjeseca. Ovo je prva podjela, a u naredna dva mjeseca će dobiti još dva paketa“, napomenula je Popovićeva.

Ukupna vrijednost prehrambeno-higijenskih paketa iznosi oko 22.600 KM.

SRNA