Sutra obilježavanje Dana višegradske brigade

18.05.2020.

U Višegradu će sutra biti položeni vijenci kod Spomenika braniocima Republike Srpske i prislužene svijeće na Srpskom vojničkom groblju na Megdanu, povodom obilježavanja 28 godina od formiranja Višegradske brigade Vojske Republike Srpske.
Ovogodišnje obilježavanje biće prilagođeno uslovima koje je propisao republički Krizni štab, rečeno je Srni iz Boračke organizacije Višegrad.

U 10.00 časova delegacija opštinske Boračke organizacije, načelnik opštine Višegrad i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova izaći će na Vojničko groblje i prislužiti svijeće, nakon čega će biti položeni vijenci na Centralni spomenik Braniocima Republike Srpske.

Istog dana u 12.00 časova delegacija boračke organizacije Višegrad, obiće će spomen obilježje u Blacama i položiti vijence.

Višegradska brigada Vojske Republike Srpske formirana je 19. maja 1992. godine i imala je 1.500 boraca, od kojih je 144 dalo živote za odbranu Srpske.

SRNA