Mjera kućne izolacije istekla za ukupno 393 lica

08.05.2020.

U Višegradu nema zaraženih virusom korona, tri lica su u kućnoj izolaciji, četiri osobe su u karantinu lokalne zajednice, dok je mjera kućne izolacije istekla za ukupno 393 ljudi, rečeno je na današnjem sastanku opštinskog Štaba za vanredne situacije.

Karantin lokalne zajednice do sada je napustilo 31 lice, a na virus korona su testirane ukupno 54 osobe.

Direktor Rehabilitacionog centra „Vilina vlas“ Dušana Bukvić rekla je da se vrše pripreme za prijem pacijenata i nastavak rada ove ustanove.

„Interesovanje postoji, a primaćemo jednog ili dva pacijenta dnevno. U jednoj sobi biće jedan pacijent“, istakla je Bukvićeva na sastanku Štaba.

Smještajni objekti u gradu, hoteli, moteli i hosteli počinju sa radom od ponedjeljka, 11. maja.

SRNA