Pohvale za rad opštinskog Štaba za vanredne situacije

15.04.2020.

Pomoćnik direktora Republičke uprave Civilne zaštite Biljana Pajić rekla je da su prilikom posjete Višegradu obišli i karantin u ovoj lokalnoj zajednici i granični prelaz Vardište.

„Jako smo zadovoljni, sve pohvale za karantin. Riječ je o jednom bolje organizovanom karantinu u lokalnim zajednicama Republike Srpske. Obišli smo i granični prelaz Vardište, koji nije jedan od frekventnijih graničnih prelaza u Vardištu, tako da nije bilo osoba na prelazu u karantinu“, navela je Pajićeva.

Ona je pohvalila Štab i rad načenika, te istakla da opštinski Štab za vanredne situacije u Višegradu svakodnevno zasjeda, da su jako organizovani, kao da su informacije koje su iznijeli usklađene sa mjerama Republičkog Štaba.

Prema informacijama Štab za vanredne situacije 51 osoba je u kućnoj izolaciji, devet lica je u karantinu lokalne zajenice, a zdravstveni nadzor napustilo je 317 osoba.