Zanatsko-trgovinske radnje mogu da rade uz poštovanje mjera

27.03.2020.

Zanatsko–trgovinske radnje na području opštine Višegrad mogu da rade za vrijeme trajanja pandemije virusa korona, ali pod određenim uslovima, odlučeno je na današnjoj sjednici Štab za vanredne situacije ove opštine.

„Ovakve vrste radnji mogu da rade, pod uslovom da poštuju naložene mjere, redovno dezinfikuju prostor i lica na ulazu, te da u prostor ulazi jedna po jedna osoba“, navedeno je iz Štaba.

Oni napominju da je obaveza svih zajednica etažnih vlasnika da nastave dezinfekciju zajedničkih prostorija, te da istu vrše dva puta sedmično.

Opštinski Štab za vanredne situacije posebno je zahvalio Lovačkom udruženju „Panos“, koje na različite načine pomaže u ovakvim situacijama svima, a posebno starijim licima kojima je pomoć neophodna.

„Komunalno preduzeće sutra će oprati sve ulice u gradu, poslije 20.00 časova, u dogovoru sa Policijskom stanicom Višegrad“, saopšteno je iz Štaba.

Prema podacima Štaba, u kućnoj izolaciji je 240 osoba, dok je sa mjerama izolacije završilo 29 lica.

SRNA